پینار طب با نام تجاری پوینت مد یک گروه متخصص از مهندسین و پزشکان است که در زمینه تولید انواع سوزن های تخصصی حوزه پزشکی اعم از درمانی، تشخیصی و ترمیمی فعالیت می کنند. اعضای اصلی این شرکت متشکل از یک نفر با مدرک دکترای مهندسی مکانیک با گرایش ساخت و تولید، یک نفر کارشناس ارشد رشته مهندسی مکانیک با گرایش طراحی جامدات و یک نفر پزشک متخصص داخلی می باشد. هدف این شرکت در کنار تولید انواع سوزن های پزشکی، استفاده از ظرفیت های انسانی داخلی و توانمندی های متخصصان داخلی در زمینه طراحی و تولید تجهیزات پزشکی می باشد. باور به توانمندی ها، داشتن اراده قوی و تلاش بی وقفه اصلی ترین ویژگی ها برای موفقیت در زمینه تولید تجهیزات پزشکی می باشند.

محصولات در حال تولید

– میکروکانولا

میکروکانولا یک نوع سرسوزن تزریقی است که نوک آن بر خلاف سایر سرسوزن‌ها به صورت گرد و بسته می‌باشد، به طوریکه در نزدیکی نوک بسته، یک سوراخ برای خروج مایع وجود دارد. کاربرد اصلی میکروکانولا در تزریق چربی و فیلر بوده و اصلی‌ترین مزیت آن نسبت به سرسوزن‌های معمولی انعطاف‌پذیری بدنه و کروی بودن نوک آنها می‌باشد که در مناطق حساس بدن باعث عدم ورود میکروکانولا به رگ و عدم پارگی اعصاب شده و در تحتانی‌ترین لایه‌های پوست، به سمت چربی‌های زیر پوست متمایل می‌شود.

 

محصولات آتی

– سوزن مغز استخوان

سوزن بیوپسی مغز استخوان سوزنی است که برای نمونه‌برداری مغز استخوان استفاده می‌شود. این سوزن پراستفاده‌ترین وسیله برای انجام بیوپسی در سراسر جهان است و در ایران با نام سوزن جمشیدی شناخته می‌شود. علت این نامگذاری، ساخته شدن آن توسط یک پزشک ایرانی به نام خسرو جمشیدی است که یک خون‌شناس است. استفاده زیاد از این سوزن به علت برش مخروطی آن است که باعت ایجاد کمترین میزان له شدگی در ناحیه بیوپسی می‌شود. نمونه‌برداری توسط این سوزن می‌تواند به دلایل مختلفی اعم از بررسی علل تولید کم یا زیاد برخی سلول‌های خونی، مشکلات مربوط به استخوان و یا بررسی سرطان باشد.

– سوزن شیبا

سوزن شیبا یکی از سوزن‌های کاربردی جهت تزریق دارو، تخلیه انواع کیست، بیوپسی پروستات، آمینوسنتز و کتترگذاری می‌باشد. این سوزن‌ها دارای درجه‌بندی به فاصله یک سانتیمیتر بوده که با استفاده از آن، اندازه وارد شده سوزن درون بافت قابل تشخیص خواهد بود. سوزن شیبا از دو قسمت لوله و میله تشکیل شده است که میله در درون لوله قرار گرفته و قابلیت حرکت دارد. وجود میله باعث افزایش استحکام سوزن به هنگام ورود به بافت شده و فرایند نمونه‌برداری را آسان‌تر می‌کند. این سوزن‌ها در گیج‌های مختلف با طول‌هایی از 100 الی 300 میلیمتر ساخته شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

– سوزن اسپاینال

سوزن اسپاینال یکی از سوزن‌های بسیار پرمصرف جهت انجام بی‌حسی نخاعی در عمل‌های جراحی متنوع به ویژه در قسمت‌های تحتانی بدن می‌باشد که این کار به روش نفوذ سوزن از فاصله بین مهره‌های ستون فقرات به فضای اپیدورال و تزریق ماده بی‌حس‌کننده به آن قسمت انجام می‌گیرد. بی‌حسی نخاعی نوعی بیهوشی منطقه‌ای بوده، که به بیمار این امکان را می‌دهد تا در حین عمل جراحی بیدار بماند. سوزن اسپاینال همچنین برای مشکلات تشخیصی کانال نخاعی نیز کاربرد دارد. این سوزن از دو قسمت لوله و میله تشکیل شده است که میله در درون لوله قرار می‌گیرد. پس از ورود سوزن به داخل فضای اپیدورال، میله از داخل آن بیرون کشیده شده و سپس ماده بی‌حس‌کننده تزریق می‌گردد.

تیم متخصص ما